Organizator: Grupa MTP

O wystawie

Podziel się

Roltechnika jest unikalną w skali kraju wystawą, na której spotykają się rolnicy. To miejsce gdzie wystawcy, dealerzy maszyn, urządzeń, narzędzi i produktów stosowanych w rolnictwie mogą spotkać się bezpośrednio ze swoimi docelowymi klientami.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem wystawy są Międzynarodowe Targi Poznańskie. To właśnie jedna z największych w Europie marek targowych od lat wspiera polskie rolnictwo, organizując dla branży i rolników targi, wystawy, imprezy, wydarzenia takie jak np. ogromne i z rozmachem przygotowywane co dwa lata targi POLAGRA-PREMIERY, realizowane z impetem na łacznej powierzchni 45 ha i przygotowywanych przez cały rok polach pod pokazy maszyn, ale również bardziej kameralne, lecz bogate organizacyjnie i ofertowo: Agro-Park Lublin, Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych, czy wystawa - Roltechnika.

Wieloletnia współpraca organizacyjna Międzynarodowych Targów Poznańskich z Gminą Lipno, Klubem Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych, popierana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także władze lokalne, zapewnia profesjonalne i adekwatne do potrzeb klientów przygotowanie wystawy Roltechnika.

Działania organizatorów nie tylko polegają na umożliwieniu wystawcom kontaktu z potencjalnymi klientami, ale także stymulują branżę, stwarzając warunki i miejsce do prezentacji maszyn, eksperckich dyskusji, po to, by najważniejszy w Polsce sektor gospodarki, jakim jest rolnictwo, prężnie rozwijało się, było nowoczesne , a wiedza i doświadczenie zdobyte podczas organizowanych targów i wystaw owocowało innowacyjnością oraz dywersyfikacją polskiego rolnictwa, tak wewnątrz kraju, jak i na zewnątrz.

Co roku na Roltechnice prawdziwe tłumy zwiedzających mogą zapoznać się z nowościami na rynku, porozmawiać na stoiskach z wystawcami, skorzystać z doradztwa, tak by optymalnie przygotować swoje gospodarstwo, firmę na kolejny sezon.

  

Wystawie towarzyszy znany w Polsce i zagranicą Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników im. Jerzego Samelczaka. Roltechnika w Wilkowicach, to miejsce, gdzie stare spotyka się z nowym. Goście wystawy zapoznają się z nowoczesnymi maszynami, a także mogą udać się w sentymentalną podróż, gdy w tle brzmią silniki oldskulowych ciągników, a oczy cieszy imponująca parada kultowych traktorów.