pl

 

Zapraszamy do udziału w XVIII edycji Wystawy Rolniczej ROLTECHNIA. Tegoroczna odsłona wydarzenia będzie miała miejsce w dniach 17-18 sierpnia 2019 roku. Podobnie jak w latach ubiegłych ROLTECHNIKA odbędzie się w Wilkowicach i towarzyszyć będzie Festiwalowi Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka. W latach poprzednich to widowiskowe wydarzenie zgromadziło ponad 140 przedstawicieli z Polski, Czech, Holandii oraz Austrii, którzy zaprezentowali blisko 200 odrestaurowanych traktorów i maszyn rolniczych. Ponadto program festiwalu bogaty był w liczne spotkania, które przyciągnęły do Wilkowic pasjonatów techniki zabytkowej nie tylko z Polski, ale także z Czech i Niemiec.

W przedostatni weekend sierpnia do Wilkowic zjedzie rekordowa liczba maszyn i ciągników. Podczas Wystawy swoją ofertę zaprezentują producenci i dystrybutorzy ciągników oraz sprzętu rolniczego, a także przedstawiciele rządowych agencji. Zwiedzający, którzy wezmą udział w dwudniowym wydarzeniu, będą mieli okazję z bliska przyjrzeć się sprzętowi nowej generacji, który ułatwi codzienne prowadzenie gospodarstwa. Dla właścicieli gospodarstw rolnych Wystawa to także możliwość porównania oferty różnych dostawców, sprawdzenia konkretnych modeli maszyn oraz uzyskania informacji i wsparcia merytorycznego od przedstawicieli Agencji Rynku Rolnego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Agencji Nieruchomości Rolnych.

Do udziału zapraszamy rolników wraz z całymi rodzinami. Zapoznanie się z nowościami na rynku oraz wymiana wiedzy z pewnością pozwolą zoptymalizować funkcjonowanie gospodarstwa.

Więcej informacji o Festiwalu na stronie www.traktorimaszyna.pl , gdzie znajdą Państwo:

■ Zaproszenie na Festiwal

■ Regulamin i druk zgłoszenia na Festiwal

■ Regulamin i druk zgłoszenia do tytułu Kolekcjoner Roku

■ Lista zgłoszonych uczestników

■ Informacje/newsy

■ Sponsorzy

■ Zgłoszenia do konkurencji. Wyniki

■ Program Festiwalu

■ Noclegi

■ Plan festiwalu

■ Festiwal w mediach

■ Pliki do pobrania

 

 

W imieniu Viceprezesa Klubu Traktor i Maszyna – Pana Leszka Nowaka,

Wójta Gminy Lipno – Pana Jacka Karmińskiego oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie – Pana Damiana Zieglera

serdecznie zapraszamy do Wilkowic!!!

 

Drodzy kolekcjonerzy oraz miłośnicy

starych ciągników i maszyn rolniczych!

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka, który odbędzie się 17-18 sierpnia 2019 roku w Wilkowicach (gmina Lipno, województwo wielkopolskie).

Już od 15 lat w tej gościnnej miejscowości wspólnie tworzymy unikatowy na skalę europejską zlot kolekcjonerów. Festiwal ten poprzez swój niepowtarzalny charakter i klimat jest wydarzeniem, które silnie oddziałuje na proces zachowania zabytkowej mechanizacji rolnictwa – ważnego składnika europejskiego dziedzictwa kulturowego. Wpływa także na rozwój kolekcjonerstwa starych maszyn rolniczych w Polsce. Rangę Festiwalu potwierdza patronat honorowy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz współpraca z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi i Muzeum Rolnictwa w Szreniawie.

Jesteśmy przekonani, że kolejna edycja Festiwalu będzie wyjątkowym wydarzeniem i dostarczy Państwu wielu pozytywnych emocji i doświadczeń.

Do zobaczenia na Festiwalu w Wilkowicach!

 

 

Viceprezes Klubu „Traktor i Maszyna”

(-) Leszek Nowak

Wójt Gminy Lipno

(-) Jacek Karminski

 

 

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie

(-) Damian Ziegler